Askerde İki Gözünü Kaybeden Gazinin İsteğine Ret.!

Şırnak’ta uzaktan kumandalı mayın patlaması sonucu 2 gözünü kaybeden Gazi Abdulkadir Çakar, renk sensörlü bilgisayar isteğine çalıştığı gerekçesi ile ret cevabı verildiğini söyledi.
 
Turhal Sağlık Grup Başkanlığı’nda santralde görev yapan 24 yaşındaki Gazi Abdülkadir Çakar, vatan savunmasında iki gözünü kaybeden ve hayata gönül gözüyle bakmaya devam eden görme engelli malul gazilere tanınan haktan yaralanmak istiyor. Bu haktan yaralanmak için başvurduğu Turhal Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfından ret cevabı aldığını ifade eden Çakar, İçişleri Bakanlığı’nın İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genelkurmay Başkanlığı’nın 08.02.2010 tarih ve 87317679 sayılı yazısı ile görme engelli malul gazilerin renk sensorlu diz üstü bilgisayar, okuma cihazı vb. ihtiyaçlarının karşılanması için çıkan genelgeye istinaden başvuru yaptığını belirterek, “Bana verilen bu hakkımı kullanmak istiyorum. Ama çalıştığım gerekçe gösterilerek ret cevabı aldım. Konunun tekrar ele alınıp değerlendirilmesini arzu ediyorum” dedi. Gazinin 7 aylı hamile eşi Esra Çakar da konuya hassasiyet gösterilmesini beklediklerini söyledi. 2010 yılında İl Jandarma Komutanlığı tarafından “taşınabilir kitap okuma makinesi” hediye edilen Gazi Abdülkadir Çakar, 2008 yılında Şırnak-Hakkari kara yolu Molla Gediği detektörle mayın taraması yaparken uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu iki gözünü kaybetmişti.

Askerde İki Gözünü Kaybeden Gazinin İsteğine Ret.!” üzerine bir yorum

  1. Çalışsın veya çalışmasın.. Bu insanımız sizleri korumak uğruna iki gözünü kaybetti.!!! Engelli oldu.!!! Bu insanımızın tüm ihtiyacının karşılanması gerekir iken; red cevabı veren insan!lar…………UTANIN………….!!!

Yorum yapın