Wollex WG-P200 Akülü Sandalye Detaylı Özellik İncelemesi

Yeni nesil teknolojilerle desteklen Wollex WG-P200 akülü sandalye modelleri üst düzeyde bir konforu ortaya koyabilme kabiliyetine sahiptir. Bundan dolayı Wollex WG-P200 akülü sandalyelere olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Peki, Wollex WG-P200 akülü sandalye kullanım özellikleri nasıldır? Dahası Wollex WG-P200 akülü sandalye fiyatları ne kadardır? İşte Wollex WG-P200 akülü sandalye detaylı özellik incelemesi konusunda merak ettiğini tüm ayrıntılar!

Çelik gövdesiyle dayanıklı akülü sandalyeler arasında bulunan Wollex WG-P200 akülü sandalyelerin; pratik bir şekilde taşınabilme özelliğine de sahip olduğu bilinmektedir. Bir yerden farklı bir yere pratik bir şekilde transferi yapılabilen bu ürünün, kullanımı da son derece kolaydır. Bundan dolayı günümüz koşullarında bu markaya ait olan tekerlekli sandalyelere olan ilgi ve ihtiyaç günden güne artış göstermektedir. Burada Wollex WG-P200 akülü sandalye almadan önce mutlaka detaylı bir araştırmanın içerisinde yer almak şarttır.

Wollex WG-P200 Akülü Sandalye Kullanım Özellikleri Nasıldır?

Günümüz koşullarında Wollex WG-P200 akülü tekerlekli sandalye detaylı özellik incelemesi gündeme geldiği zaman karşımıza oldukça etkili bir kullanım özellikleri çıkmaktadır. Bataryası sökülebilen bu ürünün, kolçakları da açılabilmektedir. Ayrıca bu ürünün geriye tam olarak katlanabilir bir özelliğe sahip olduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Oturma minderi, sırtlık ve oturma yeri bakımından da konforlu bir kullanım özelliğine sahip olan bu ürünün, baldırlık ve topukluk konusunda da üst düzeyde bir konforlu ortaya koyduğu bilinmektedir.

Pratik bir şekilde temizlenebilir bir özelliğe sahip olan Wollex WG-P200 akülü tekerlekli sandalyenin, hava alabilen kumaşlardan üretildiğini ifade edebiliriz. Hasta transferi konusunda ayrıcalıklı bir çalışmanın merkezinde yer alan bu ürünün; ayak paletleri de rahat bir şekilde sökülüp takılmaktadır. Kişinin kendi özelliklerine göre yükseklik ayarlaması yapılabilen bu ürünün, 8 inç silikon tekerlekleri de bulunmaktadır. Hem bagaj hem de cep kapasitesine sahip olan bu ürünün şarj yeteneği konusunda üst düzeyde bir çalışmanın içerisinde yer aldığı bilinmektedir.

Elektronik motor freni bulunan Wollex WG-P200 akülü sandalyelerin; kumanda kontrolü konusunda da üst düzeyde bir performans ortaya koyabilme kabiliyeti bulunmaktadır. Ayarlanabilir emniyet kemerine sahip olan ürünün aynı zamanda etkili bir joystick modülüne sahip olduğu da bilinmektedir. LED göstergesine sahip olan bu markaya ait akülü sandalyeler; kol hizasına göre ayarlayabilir joystick sayesinde pratik bir kullanım özelliğine sahip olmaktadır. Üst düzeyde bir şarj kabiliyeti bulunan Wollex WG-P200 akülü sandalyelerin yeni nesil akü tipiyle desteklenmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında bu ürünün fiyat ve kalite dengesi konusunda iddialı bir ürün olduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Wollex WG-P200 Akülü Sandalye Fiyatları Ne Kadardır?

İleri teknolojilerle desteklenen Wollex WG-P200 akülü sandalyeler; akü ömrü bakımından üst düzeyde bir performans ortaya koyabilmektedir. Bu ve benzeri avantajlarından dolayı söz konusu ürüne olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Dolayısıyla günümüz koşullarında Wollex WG-P200 akülü sandalye fiyatları söz konusu olduğu zaman karşımıza birden fazla seçeneğin çıkacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu noktada Wollex WG-P200 akülü sandalyelerin fiyatlarına dair kapsamlı bir araştırma yapmak şarttır.

Wollex WG-P200 akülü sandalye detaylı özellik incelemesi konusunda detaylı bir araştırma yaptığımızda, farklı fiyat fırsatlarının çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Elbette ki Wollex WG-P200 akülü sandalye fiyatları konusunda kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir. Şayet siz de bu tür ürünlerin fiyatlarına dair kapsamlı bir araştırma yapmak, söz konusu ürünlere ayrıcalıklı bir şekilde sahip olmanızı mümkün kılmaktadır.

En İyi Wollex Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri

Wollex markası, en kaliteli akülü sandalyelerin adresi konumunda eyer almaktadır. En iyi Wollex akülü tekerlekli sandalye modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler de çıkmaktadır. Özellikle son zamanlarda Wollex markasının geniş ürün yelpazesiyle kullanıcılarının karşısına çıktığını ifade edebiliriz. Bu durum Wollex ürünlerinin her geçen gün çok daha popüler olmasını mümkün kılmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında söz konusu markanın farklı tasarım özelliklerine sahip olan ürünleriyle dikkatleri üzerine çektiği bilinmektedir. İşte Wollex markasına ati akülü tekerlekli sandalyelere dair merak edilen tüm ayrıntıların tamamı!

En İyi Wollex Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Wollex akülü sandalyeler nesin nesil üretim teknolojileriyle üretilmektedir. Bu durum söz konusu markaya sandalyelerin muadillerine göre çok daha uygun fiyatlı olmasından da kaynaklanmaktadır.  Tam da bu kapsamda en iyi Wollex akülü tekerlekli sandalye fiyatları söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Hem donanımsal özellikleri bakımından hem de cazip fiyat fırsatlarından dolayı Wollex’in etkili bir seviyede ilgi gördüğünü ifade etmek mümkün olmaktadır. Ürünün son derece uygun fiyatlı bir ürün olmasının yanı sıra uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahip olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz.

Wollex B500 Kaptan Koltuk Akülü Sandalye

Pratik bir kullanım özelliğine sahip olan Wollex B500 Kaptan koltuk akülü sandalye üst düzeyde bir performansın merkezinde yer almaktadır. Çıkarılabilir kolçak ve çelik gövdesiyle etkili bir kullanım özelliğine sahip olan ürünün, arkaya yatırılabilen koltuk özelliğine sahip olduğunu da ifade edebiliriz. Kullanıcı konforu açısından üst düzeyde bir performansı ortaya koyan bu ürün en iyi Wollex akülü tekerlekli sandalye modelleri arasında yer almaktadır. Doblo tarzı araçların bagaj kısmına oldukça rahat bir şekilde sığabilen bu ürünün aynı zamanda hasta transferini kolaylaştırıcı bir etkiye sahip olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Wollex WG-P130 Akülü Sandalye

Çelik gövdesi, konforlu oturma minderiyle dikkat çekici bir ürün olan Wollex WG-P130 Akülü Sandalye, sırt şiltesine sahip olan sandalyeler arasında yer almaktadır. Ayak paletlerinin yükseklik ayarının pratik bir şekilde yapılabildiği bu ürünün; hareketli kolçaklara sahip olduğu da bilinmektedir. Üst düzeyde bir performansın merkezinde yer alan bu akülü sandalyelerin pratik bir kullanım özelliğine sahip olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

Günümüz koşullarında sıklıkla tercih edilen akülü sandalyeler arasında yer alan Wollex WG-P130 Akülü Sandalyelerin, üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilme kabiliyetine sahip olduğunu ifade edebiliriz. Kullanıcının isteğine göre özel olarak ayarlanabilen bu tür sandalyelerin, konforlu kullanım noktasında da etkili bir kullanım özelliğine sahip olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Şok emici amortisöre de sahip olan bu ürünün sarsıntı önleme konusunda da etkili bir çözümün merkezinde yer aldığını ifade etmek mümkün olmaktadır. Böylece son zamanlarda Wollex WG-P130 Akülü Sandalyelerin sıklıkla tercih edilen sandalye modelleri arasında yer aldığını ifade etmek mümkün olmaktadır.

Wollex W129 Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye

Kullanıcı odaklı bir model olan Wollex W129 Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye, pratik kullanım özelliğine sahip olan bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Kullanıcının pratik bir şekilde dik pozisyona getirilmesi konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilen bu geniş kapsamlı bir alanda kullanılan bir ürün olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında söz konusu ürünün engelli bireylerin ve yürüme yetisi kaybetmiş olanların hayatını kolaylaştırmak konusunda üst düzeyde bir performansın merkezinde yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

 

En çok beğenilen 2 ottobock akülü sandalye modeli

Ottobock markası adı altında en fazla beğenilen en çok satışı yapılan iki akülü sandalye modelini inceleyeceğiz.

Bu iki en çok beğenilen modellerden biri Ottobock B400 diğeri ise Ottobock B500 modelidir.

Ottobock un üst segmentinde yer alan Ottobock Juvo modeli özellik ve kalite açısından bu iki sandalyeden daha üst standartlarda olsa da gerek ottobock b400 ün gereksede ottobock b500 ün fiyatlarının juvo dan daha ucuz olması kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmelerine neden olmaktadır.

OTTOBOCK B400 AKÜLÜ SANDALYE ÖZELLİKLERİ

Mekanik yukari kalkar ayak paneli

Engel asma aparati

Kalça kemeri

Isiklandirma

Mekanik tilt pozisyonu

Sirtlik açi ayari

Ön teker sabitleme mekanizmasi

Jel-Bataryalar

Ölçüler

Koltuk ebadı küçük:

Oturma Eni: 38 – 42 cm

Oturma Derinliği: 38 – 46 cm

Koltuk Ebadı büyük:

Oturma Eni: 43 – 48 cm

Oturma Derinliği: 42 – 50 cm

Ottobock B-400 Teknik Özellikleri

Azami hiz: 7,2 km / h

Akü kapasitesi: 50 Ah

Menzil: 30 km

Max dolum süresi: 10 h

Yük kapasitesi: 140 kg

Bos agirligi: 90 kg

Engel asma: 5 cm

Tirmanma: 12 %

Genislik: 58 cm

Ayak paneli dahil uzunluk: 106 cm

Dönme yariçapi: 80 cm

Oturma yeri yüksekligi (yastiksiz): 43 cm

Oturma yeri genisligi: 38 – 48 cm

Oturma yer derinligi: 38 – 50 cm

Koltuk açi ayari: 0° / 3° / 6°

Kolçak yüksekligi: 21 – 32 cm

Kol destegi uzunlugu: 26 cm

Sirtlik yüksekligi: 45 / 55 cm

Sirtlik eni: 40 / 44 cm

Sirtlik açisi: -9° / 1° / 11° / 21° veya 0° / 10° / 20° / 30°

Diz alti ayak uzunlugu: 25 – 34 cm

Kasa rengi: siyah

KAYNAK: goldmedikal.com/ottobock-b400-akulu-sandalye.html

OTTOBOCK B500 ÖZELLİKLERİ

işisel adaptasyon

6 km/sa, opsiyonel 10 km/sa

60 Ah ıslak (bakımlı) akü ve opsionel 75 Ah jel akü

Oturak pozisyonunu ve akslar arasındaki uzaklığı değiştirerek ağırlık noktasını ayarlamak

Opsiyonel elektrikli aydınlatma

Standart koltuk ile oturak yüksekliği 45/50/55/60 cm

Opsiyonel kontur koltuk ve Recaro koltuk modülleri

B500 yeni nesil akülü tekerlekli sandalye ailesindendir. Modüler tasarımı sayesinde birçok farklı adaptasyon imkanına sahiptir. Nerede olursanız olun koltuk yüksekliği ve koltuk eğimini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz, bu size istediğiniz özgürlüğü verecektir. B500 dış görünüşü ile de çok çekicidir. B500’ün maksimum sürüş güvenliği ve kişisel adaptasyon özelliği, nerede olursanız olun rahatça hareket etmenizi ve aktivitelerinizi özgürce yapmanızı sağlayacaktır.

Modüler sistem – kasanın, koltuğun ve kontrol biriminin ayrı ayrı konstrüksiyonu – sayesinde kişisel adaptasyonlar kolayca yapılabilir. İki standart koltuk, koltuk genişliği, koltuk derinliği, koltuk eğimi, sırtlık açısı, kollukların ve ayak koyma yerlerinin kullanıcıya göre ayarlanmasını sağlar. Ön tekerlek süspansiyonu, engel-tırmanma yardımcısı, ön tekerlek kilidi ve tampon gibi seçenekler sayesinde maksimum sürüş emniyeti sağlanır. Bu özellikler sayesinde; ön tekerleklerin sürekli olarak yüzey ile teması, 10 cm ye kadar engellerin aşılması, rampalarda ve asansörlerde güvenli sürüş sağlanır.

Kaynak: goldmedikal.com/ottobock-b500-akulu-sandalye.html

İkinci el akülü sandalye alırken nelere dikkat etmeliyiz

  1. El akülü sandalye alım kılavuzu

1- İkinci el akülü sandalye alacağınız medikal firmanın teknik servisinin olup olmadığına dikkat edin

2- Alım yapacağınız medikalcinin satışını yaptığı akülü sandalyeye garanti verip vermediğini sorun. Minimum 6 ay garanti vermeyen firmalardan alım yapmayın

3- Alacağınız akülü sandalyenin Türkiye’de yedek parçası olup olmadığını sorun

4- Aldığınız akülü sandalyenin servis ağının ne kadar geniş olduğunu sorun

2.el

Yukarda 4 (dört) madde halinde ikinci el akülü sandalye alımı yaparken temel olarak nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazdık. 4 Madde halinde yazdığımız her maddeyi ayrıntılı biçimde açıklamamız gerekirse şu şekilde bir açıklama yapabiliriz.

İkinci el akülü sandalye satan firmaların teknik servislerinin olup olmadığına dikkat edin demiştik. Bunun nedeni şudur. Teknik servisi olan medikal firma sattığı ürünün arızası varsa muhtemelen bu arızayı gidererek satış yapar. Veya satış sonrası arıza olursa teknik servisinde arızayı giderme yoluna gider. Bir diğer önemli nokta ise garanti kapsamı. Evet teorik olarak ikinci el akülü satışı yapılırken garanti verilmez ama çoğu firma satışını yaptığı 2. El akülü sandalyenin sağlamlığına güvendiği için genelde 1 yıllık garanti veriyor. Garanti vermiyorlarsa almamanızı öneririz.

AKÜLÜ SANDALYE YEDEK PARCA

Ve en önemli noktalardan biride alacağınız akülü sandalyenin yedek parçasının bulunup bulunmaması meselesidir. Zira akülü sandalyeler mekanik araçlar olduğundan yıllar içerisinde mutlaka yedek parça ihtiyacı doğacaktır. Bu ihtiyaç karşısında çaresiz kalmak istemiyorsanız mutlaka alacağınız ürünün yedek parçasının bulunup bulunmadığını teyid ediniz.

Başka bir önemli konu ise “servis ağı” genişliği. Mutlaka alınan ürünün hangi illerde servis ağı olduğunu öğrenin.

HANGİ MARKA AKÜLÜ SANDALYEYİ TAVSİYE EDERSİNİZ

Kullanıcının ihtiyacına bağlı olarak tavsiye edilecek akülü sandalye markaları değişse de genel anlamda size şu markanın 2. El akülü sandalyelerini tavsiye ediyoruz

  • Meyra Optimus
  • Otobock
  • İnvacare

KAYNAK: https://goldmedikal.com/%C4%B0kinci-El-Akulu-Sandalyeler

Akülü sandalyeler için derin döngülü aküler

Ben kan hastası biriyim ve yıllardır da akülü sandalye kullanıyorum. Akülü sandalyemi ilk aldığım da bi 6 ay kadar kullandım ve sonra aniden akülü sandalyemin aküleri boşalıverdi. Bu işlerden anlayan sanayide çalışan bir arkadaşıma gösterdiğimde bana akülerin bittiğini söyledi. Bittiyse yapacak bir şey yok deyip hemen 12 volt 33 amper yeni bir çift akü daha aldım. Bu aldığım akülerde 8 ay sonra kullanılamaz hale geldi.

Yahu bu işin bir çıkar yolu yok mudur diye araştırma yaparken gördük ki ben hatayı baştan yapıp akü seçiminde yanlış akü tercihinde bulunuyormuşum. Meğerse akülü sandalyeler sürekli doldur boşalt edildiğinde akülü sandalyelerde deep cycle özellikli akü kullanılacakmış.

Not: jelakuler.net adresinden deep cycle özellikli akünün ne olduğunu detaylı anlatılmış. Ben teknik ayrıntılara girmeden kendi başımdan geçenleri anlatıyorum.

Yaptığımız araştırma sonucu deep cycle özelliğine sahip birkaç akü markası bulduk. Hepsiyle tek tek görüştüm. Açıkçası fiyat olarak benim şimdiye kadar satın aldığım ama verim alamadığım akülere göre 3-4 kat fazla fiyat istediler. Tabi can malın yongası demişler atalarımız. Fiyat bu denli yüksek olunca ben son kez daha şansımı denemek adına reklamlarda adını sıkça duyduğum ama deep cycle özelliği olmayan bir akü daha aldım. Bu aküde 1 yıl kadar anca gitti. Sonunda paraya kıyıp deep cycle özelliğine sahip Amerikan menşeli bir çift akü aldım. Şuan bu bahsine ettiğim aküyü alalı tam 4 yıl oldu ve sorun yaşamadan hala kullanmaktayım. Tekrar fiyata dönecek olursak evet ben bu 4 yıl kullandığım aküye 3-4 kat fazla fiyat ödedim ama şuan için aküler kendi kendini amorti etmiş durumda. Yani diğer sıradan akülerden alsaydım. En az 4 defa değiştirecektim. Hem aküyü sök tak derdinden kurtulmuş oldum hem de uzun yıllar kullandım. Ayrıca diğer akülere nazaran tek şarjda daha uzun yol gidiyorum.

 

Kıssadan Hisse

Burdan engelli kardeşlerime şunu demek istiyorum. Biliyorum engelliler olarak maddi sıkıntılar içindeyiz öyle yüksek fiyatlar verip akü alacak maddi durumunuz olmayabilir ama verdiğiniz parayı çöpe atmamak için ya paranızı biriktirerek yada birilerinden yardım alarak mutlaka akülü sandalyenize bahsettiğim özelliğe sahip akü alın.