İkinci el akülü sandalye alırken nelere dikkat etmeliyiz

İkinci el akülü sandalye alırken nelere dikkat etmeliyiz

  1. El akülü sandalye alım kılavuzu

1- İkinci el akülü sandalye alacağınız medikal firmanın teknik servisinin olup olmadığına dikkat edin

2- Alım yapacağınız medikalcinin satışını yaptığı akülü sandalyeye garanti verip vermediğini sorun. Minimum 6 ay garanti vermeyen firmalardan alım yapmayın

3- Alacağınız akülü sandalyenin Türkiye’de yedek parçası olup olmadığını sorun

4- Aldığınız akülü sandalyenin servis ağının ne kadar geniş olduğunu sorun

2.el

Yukarda 4 (dört) madde halinde ikinci el akülü sandalye alımı yaparken temel olarak nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazdık. 4 Madde halinde yazdığımız her maddeyi ayrıntılı biçimde açıklamamız gerekirse şu şekilde bir açıklama yapabiliriz.

İkinci el akülü sandalye satan firmaların teknik servislerinin olup olmadığına dikkat edin demiştik. Bunun nedeni şudur. Teknik servisi olan medikal firma sattığı ürünün arızası varsa muhtemelen bu arızayı gidererek satış yapar. Veya satış sonrası arıza olursa teknik servisinde arızayı giderme yoluna gider. Bir diğer önemli nokta ise garanti kapsamı. Evet teorik olarak ikinci el akülü satışı yapılırken garanti verilmez ama çoğu firma satışını yaptığı 2. El akülü sandalyenin sağlamlığına güvendiği için genelde 1 yıllık garanti veriyor. Garanti vermiyorlarsa almamanızı öneririz.

AKÜLÜ SANDALYE YEDEK PARCA

Ve en önemli noktalardan biride alacağınız akülü sandalyenin yedek parçasının bulunup bulunmaması meselesidir. Zira akülü sandalyeler mekanik araçlar olduğundan yıllar içerisinde mutlaka yedek parça ihtiyacı doğacaktır. Bu ihtiyaç karşısında çaresiz kalmak istemiyorsanız mutlaka alacağınız ürünün yedek parçasının bulunup bulunmadığını teyid ediniz.

Başka bir önemli konu ise “servis ağı” genişliği. Mutlaka alınan ürünün hangi illerde servis ağı olduğunu öğrenin.

HANGİ MARKA AKÜLÜ SANDALYEYİ TAVSİYE EDERSİNİZ

Kullanıcının ihtiyacına bağlı olarak tavsiye edilecek akülü sandalye markaları değişse de genel anlamda size şu markanın 2. El akülü sandalyelerini tavsiye ediyoruz

  • Meyra Optimus
  • Otobock
  • İnvacare

KAYNAK: https://goldmedikal.com/%C4%B0kinci-El-Akulu-Sandalyeler

Yorum yapın