KEP Başvurusunda Gereken Evraklar Nelerdir?

Ticari işlemlerde bulunan işletmeler de önemli elektronik dönüşüm ürünlerinden olan kayıtlı elektronik posta sistemiyle kullanıcılara çeşitli avantajlar da birlikte sunulmaktadır. Kayıtlı elektronik posta çözümleri sayesinde de şirketler için belgeler ve yazışmalar uzun süreler güvenle saklanmasının yanı sıra işlemler de hızlı biçimde gerçekleştirilmesi için çeşitli imkanlara sahip olabilirsiniz. Hukuki, ticari yazışmalar, önemli belgelerin paylaşımları da gönderilen şekliyle korunmaktadır. Kayıtlı elektronik posta gönderilerin gideceği kişiler de tespit edilmektedir. Gönderilerin gideceği kişileri de tespit ederek gönderilere ait içeriklerin değişmesini sağlamaktadır. Bu şekilde yasal biçimde belgelerin kesin biçimde delil sayılması, geçerliği de korunmaktadır.

 

Kayıtlı Elektronik Posta Kullanım Alanları

 

Elektronik dönüşüm çözümlerinden olan kayıtlı elektronik posta sistemlerine dahil olmak amacıyla hizmet sağlayıcılara ulaşarak hemen hizmetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Ön başvuru yapılırken formu doldurarak sorunsuz hizmetlerden de oldukça uygun rakamlara rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Önemli unsur ise kayıtlı elektronik posta alanında online şekilde de bireysel kep başvurusunu yapabilirsiniz. Başvuru sayfasına giderek de gereken işlemleri tamamlayabilirsiniz. E-imza sahibi olarak bu hizmetlerden faydalanabileceğinizi hatırlatmamız gerekmektedir. Kullanıldığı alanlar dilekçeler, başvurular, teklif, ihaleler, her çeşit bildirim, ticari taraflar arasında olan yazışmalarda, şirket beyannameleri, ihbar, bordro, ihtar, talimat, hesap özeti, faturalar, sözleşme evraklarının paylaşılması gibi alanlar olarak sayılabilir. Ön başvurular yapılırken de başvuru formunun doldurulması ile kep hesaplarının açılmasını sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan ise e-imza sahiplerinin direkt online başvuru yapabileceğidir. Online başvurunun tek şartı elektronik imza sahibi olmaktır.

 

Güvenli ve Hızlı KEP Hizmetleri

 

Hizmet sağlayıcılar sunduğu kayıtlı elektronik posta hizmetleriyle bir taraftan zamandan elde ederken diğer taraftan da lojistik ve idari harcamaları azaltmaktadır. Bu şekilde düşük maliyetli kullanım imkanı da sunulmaktadır. Tüm iletiler kayıt altında tutularak değiştirilmesine de izin verilmemektedir. Bu şekilde her an geçerliliklerini de korumak mümkün olmaktadır.  İşletmelere ait yasal işlemlere katkı sağlamakta, çevre dostu ve masrafsız iş süreçleri elde etmenizi sağlamaktadır. Güvenliğe önem veren kep sistemleri üst düzeyde güvenlik sağlamakta ve geçerliğini korumaktadır.

 

Başvuru İçin Gereken Evraklar

 

Kayıtlı elektronik posta hesabı açılırken dikkat edilmesi gereken bazı işlemler vardır. Gereken evrakların tamamlanması ardından başvuruların yapılması mümkündür. Gerçek, tüzel veya kamu kurumu, bireysel başvurular gibi alanlarda da başvuru için gereken evraklar değişiklik göstermektedir.

 

Tüzel kişiler için başvuru evrakları: Noter tarafından onaylanan imza sirkü çıktısı, tüzel kişilğe ait ticaret sicil veya faaliyet belgesinin aslı,

Bireysel başvurularda gereken evraklar: Kimlik kartı, ehliyet veya pasaport gibi üzerinde fotoğraf olan, T.C. kimlik numarası yer alan belgeler,

 

Kamu kurum başvuruları: Başvuruların kim tarafından yapıldığının anlaşılması amacıyla pasaport, nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi gibi üzerinde kimlik numarası ve fotoğraf olan belgeler gerekmektedir.

 

Evden Resmi İşlemler Yapılabilir Mi?

 

Kayıtlı elektronik posta işlemlerini istediğiniz her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşletmeler uzaktan çalışma sistemine geçmekte olup iş süreçleri de uzaktan yürütülmektedir. Kayıtlı elektronik posta evden çalışma yapılması gereken durumlarda kolaylık sağlamaktadır. Sözleşmeler ve yazışmaların evrak akışları da uzaktan çalışma sistemiyle rahatlıkla, sorunsuz şekilde sağlanabilir. Dilenilen ortamda bu işlemleri sistemler üzerinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Kurumsal veya bireysel alanlarda da önemli iletiler ve belgeler güvenli şekilde saklanabilir. Dilediğiniz her an da kolay ve hızlı iş süreçleri deneyimleri elde edilmesi için güvenilir firmalardan sorunsuz hizmetler alabilirsiniz. Avantajlı fiyatlar sunan e-yıldız üzerinden siparişlerinizi oluşturmanız mümkün olup hizmetler de sorunsuz şekilde kullanıcılara sunulmaktadır.

 

 

 

Yorum yapın