Mobile Legends: Bang Bang Nedir?

Mobile Legends: Bang Bang, Moonton tarafından üretilmiş ve 11 Temmuz 2016 tarihinde piyasa sunulmuş çok oyunculu bir savaş arenasıdır.  Mobile Legends oyunu çevrimiçi bir şekilde, 5v5 olacak şekilde 2 takım oluşturularak oynanılan bir moba oyundur.

 

Mobile Legends: Bang Bang Nasıl Oynanır?

 

5’er kişilik iki tane takım oluşturulduktan sonra rakip takımla bir harita üzerinde karşı karşıya geliyorsunuz. Haritada üst, orta ve alt koridor olmak üzere 3 tane koridor mevcuttur ve bu koridorların her birinde 6 tane kule bulunmaktadır. Mobile Legends: Bang Bang oyununda her iki takımında amacı rakip takımın üssünü yıkıp galip gelmeye çalışmaktır.

 

Koridorda rakip takımla savaştığınız süre zarfında iki tarafında üssünden her bir koridora 3 tane minion gönderilmektedir. Karşı tarafın minionlarını her öldürülüşünüzde belirli bir miktar altın kazanıp bu altınlarla vuruş gücünüzü güçlendirebileceğiniz, yürüme hızınızı artırabileceğiniz ve daha hızlı yetenek kullanabileceğiniz çeşitli eşyaları (itemleri) market kısmından satın alarak kahramanınızı güçlendirebilirsiniz.

 

Mobile Legends: Bang Bang Ms (Ping, Lag, Kasma) Sebepleri Nedir?

 

“Ms” kelimesi saniyenin binde biri yani milisaniye demektir. Ms kelimesi lag ya da ping de denmektedir. Ms, kullandığımız cihazda gösterdiğimiz tepkilerin, sunucu ile oyuncu arasındaki işleyiş süresinin farkıdır. Örnek verecek olursak sol üst köşede görülen 1000ms değeri sunucuyla kullanılan cihazın arasındaki 1 saniyelik gecikmeyi ifade eder. Ms sorununun temel nedenleri, genellikle kullanılan internet ağı hızındaki bazı problemler, bulunan konumla sunucu arasındaki uzaklık veya kullanılan cihazdaki birtakım problemler olabilmektedir. 1 saniyelik bir gecikme oyuncuları savaş anında kötü etkileyeceğinden dolayı sizler için ms yani ping sorununu çözebilmeniz için bazı yöntemler derledik.

 

Mobile Legends: Bang Bang Ms (Ping, Lag, Kasma) Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Cihazın Arka Planında Çalışan Uygulamaları Temizlemek

Mobile Legends: Bang Bang oyununu açmadan önce cihazınınız arka planında çalışan uygulamaların tümünü kapatmak ms sorunu için bir çözüm olabilmektedir.

 

Güç Tasarruf Modunu Kapatmak

Akıllı cihazlarda bulunan Güç Tasarruf Modu uygulamaların kullandığı enerji tüketimini engelleyerek cihazı düşük güçte çalışmasını sağlamaktadır. Bu mod açıkken Mobile Legends: Bang Bang oyunu işlemciyi daha düşük güçte kullanarak çalışır. Bu da ms sorununa yol açabilir. Oyunu açmadan önce güç tasarruf modunun kapalı olduğundan emin olmalısınız.

 

Mobile Legends: Bang Bang Oyun İçi Ayarları Düzenlemek

Mobile Legends oyunu içerisinde daha az internet ve bellek kullanımı için bazı ayarlar ve modlar mevcuttur. İlk olarak oyunun ana ekranında bulunan sağ üst köşedeki ayarlar sekmesini açmalısınız. Ardından temel öğeler bölümünde bulunan yüksek kalite seçeneğini kapatıp, düşük çözünürlük modunu seçmeli ve alt kısımda bulunan grafikler bölümünden akıcı modu açmalısınız. Bu sayede ms sorunu ortadan kalkıp, oyun içi hızınız da artacaktır.

Başka bir yöntem olarakta oyunun Bağlantı Ayarları bölümündeki Hız Modu ve Bağlantı Hızlandırma seçeneklerini aktif hale getirebilirsiniz.

 

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerin bir veya birkaçını uygulayarak oyununuzun en zevkli kısmında ortaya çıkan sinir bozucu ms sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemler sayesinde oyun içi hızınızı artırarak daha akıcı bir oyun deneyimine ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar dileriz.

Yorum yapın