PUBG Mobile Nedir? PUBG Mobile nasıl oynanır? PUBG Bilgisayar Kurulum Rehberi

PUBG Nedir?

Kısaca PUBG olarak bilinen PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluhole tarafından 2017 yılında yayımlanmış ve hala geliştirilmekte olan çok oyunculu video oyundur.

 

PUBG Nasıl Oynanır?

PUBG adlı video oyunda, oyuncular kendileri de dahil olmak üzere yaklaşık 100 oyuncuyla birlikte büyük ölçekli bir harita üzerine bir uçakla bırakılırlar. PUBG, oyuncuların birbirlerini öldürmeyi amaçlayarak hayatta kalmaya çalıştıkları bir hayatta kalma oyunudur. Büyük ölçekli harita üzerindeki bazı bölgelerde silah, mermi, zırh, kask gibi birçok ganimet bulunmaktadır. Oyuncular bu ganimetleri toplayarak kendilerine yapılan saldırılara karşı donanım kazanmış olurlar. Öldürülen oyuncunun üstünde bulunan tüm bu ganimetler, onu öldüren oyuncuya geçer.  Oyuncular oyundaki birinci şahıs veya üçüncü şahıs nişancı modu arasından kendilerine uygun olanı seçme imkanına sahiptir.

Her birkaç dakikada harita üzerindeki sınırlar gitgide küçülmeye başlar. Oyunculara sınırlı bölgeye gitmeleri için biraz süre verilir. Tüm oyuncular harita üzerinde sınırları belirli olan bir alanın içinde kalmak zorundadır. Oyuncular sınırlı alanın dışında kaldıklarında ise sağlık puanları gitgide azalmaya başlar.

Oyuncular PUBG video oyunu ister tek başlarına ister 2 ya da 4 kişilik takımlar hâlinde oynayabilmektedir. Her iki durumda da oyuncuların amacı oyunu kazanmak için ölmeden en sona kalan oyuncu veya takım olmaya çalışmaktır. Bir takımdaki tüm oyuncular öldürülmeden takım dağılamaz.

 

PUBG Bilgisayar Kurulum Rehberi

PUBG video oyunu akıllı telefonlara Google Play Store veya App Store üzerinden indirilip oynana bilindiği gibi bilgisayardan da oynanmaktadır. PUBG oyununu bilgisayara indirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. İşte sizler için derlediğimiz birkaç yöntem:

 

1)Nox Player

 

Bu emülatörü kullanabilmek için ilk önce Nox Player sitesinden indirmelisiniz. Ardından uygulamanın içinde yer alan Google Play Store’u açıp PUBG oyununu indirebilirsiniz.

2)Tencent

 

PUBG Mobile oyununun dağıtıcı firması olan Tencent, mobile oyun ile uyumlu bir PC emülatörü yaparak oyunu bilgisayar üzerinden oynamak isteyen oyunculara büyük bir kolaylık sağlamıştır. Aşağıda sırasıyla vereceğimiz adımları takip ederek oyunu rahatlıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  • İlk olarak Tencent Emülatör programını bilgisayarınıza indireceğiniz yeri seçmelisiniz.
  • Ardından indirdiğiniz dosyanın üzerine tıklayarak kurulumunu yapmaya başlayın.
  • Karşınıza çıkacak yönlendirmelerde “ileri” butonuna tıklayarak kurulumun sonuna kadar ilerleyin.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza emülatörü kurmuş olacaksınız.
  • Emülatör simgesine tıkladıktan sonra karşınıza bir pencere çıkacak ve oyun otomatik olarak yüklenmeye başlayacak.
  • Oyunun bilgisayar ve mobil uygulaması arasında hiçbir fark yoktur. Oyun ayarlarınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.
  • Ayrıca dil, çözünürlük ayarları, ekran kartı ve işlemci ayarlarını da indirdiğiniz emülatör üzerinden yapabilirsiniz.

 

Sizler için derlediğimiz bu yazımızda PUBG oyununu tanıtıp, oyunu bilgisayara indirebilmeniz için sizlerle birkaç yöntem paylaştık. Umarız paylaştığımız bu yöntemler işinize yarar. Şimdiden keyifli oyunlar dileriz.

Yorum yapın