ENGELLİLERİN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRAN UYGULAMALAR

ENGELLİLERİN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRAN UYGULAMALAR

Türkiye’de yaklaşık 12 milyon engelli yaşamaktadır. Sosyal devlet olma anlayışında gerek devlet gerekse yerel yönetimler engelli bireyleri sosyal ve ekonomik açıdan destekleyerek onların yaşama tutunmasına yardımcı olmaktalar. Bu ekonomik ve sosyal desteklere baktığımız da ön plana engelli bireylerin medikal ihtiyaçlarının (Akülü sandalye, Tekerlekli sandalye) karşılanması ve mimari engellilerin (kaldırımlara yapılan rampalar, görme engelliler için hissedilebilir yüzey vb. gibi) kaldırılmasının ön plana çıktığı görülmekte.

engelliler

Bu her iki önemli alanda devlet ve yerel yönetimler (Belediyeler) standart bir uygulamada olup tüm ihtiyaçları karşılayamasa da büyük bir açığı kapatmaktadır. Ancak engellilerin yaşama katılımında engelleri kaldırmakta gözden kaçan veya yeterince önem verilmeyen bir uygulama daha var ki oda “Engelli araç şarj istasyonları.”

HAYATA AÇILAN KAPI ENGELLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARI

Akülü sandalye kullanan milyonlarca engellinin en büyük sorunlarının başında akülü sandalyeleriyle evlerinden çıktıklarında kullandıkları akülü sandalyelerin şarjlarının bitmesi sorunu / korkusudur. Bu sorun nedeniyle akülü sandalye kullanan engelliler şarj bitme korkusu nedeniyle evlerinden fazla uzaklaşamıyorlar. Bir anlamda şarj bitme sorunu engelli bireyin yaşadığı şehrin parkında, bahçesinde ve diğer yaşam alanlarında gönlünce gezememekteler.

Bu sorunun engelli bireyler tarafından fazlaca dillendirilmesi neticesinde bazı şehirlerimizde Belediyeler ve gönüllü hayırseverler tarafından şehrin belli alanlarına “engelli araç şarj istasyonları” kurularak bu alandaki büyük ihtiyaç kısmen karşılanmaktadır. Yeterli olmayan bu şarj istasyonlarının sayısının artması modern belediyecilik anlayışının ete kemiğe bürünmüş halinin göstergesi olacaktır.

ŞARJ İSTASYONU YAPIMI / KURULUMUNDA GOLD MEDİKAL FARKI

Gold Medikal olarak sektördeki 20 yıla yakın tecrübemizle ülkenin çeşitli illerinde kurduğumuz şarj istasyonlarını kullanan engelli bireylerinden aldığımız olumlu görüş ve şarj istasyonu kurduğumuz Belediye yetkililerinden aldığımız memnuniyetin haklı gururunu yaşamaktayız.

Kurulumu yaptığımız tüm engelli araç şarj istasyonları Avrupa standartlarında olup, kaliteli malzeme kullanmamız nedeniyle yıllarca engelli bireylere hizmet verecek istasyonlardır.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN GARANTİSİDİR!

20 Yıla yakın kurumsal kimliğimizle yaptığımız tüm engelli şarj istasyonlarının kalitesinin ve olası arıza durumunda arızanın giderilmesinin garantisini vermekteyiz. Gold Medikal olarak üzülerek görüyoruz ki piyasada sözde medikal firma adı altında gerçekte ise merdiven altı üretim yapan bir çok firma şarj istasyonu üretimi yaptığını iddia etmekteler. İddia etmekteler diyoruz zira bu firmaların kurulumu ve imalatını yaptığı şarj istasyonu kurulumun üzerinden 1 yıl bile geçmeden arıza vermektedir. Gold Medikal olarak bu şekilde merdiven altı firmalar tarafından kurulumu yapılan bir çok şarj istasyonunun tamiri tarafımızca yapılmıştır.

MERDİVEN ALTI FİRMALARA DİKKAT

Teknik altyapısı yetersiz, bilgi birikimi az olan kişiler / firmalar bu alandaki yetersizliklerinin bedelini malasef yaşattıkları mağduriyetle engelli kardeşlerimize ve yerel yönetimlere ödetmektedirler. Böylesi mağduriyetlerin yaşanmaması / yaşanılmaması için şarj istasyonu kurduracak kişi ve yetkililerin şarj istasyonu kuracak firmanın güvenirliği ve referanslarına azami ölçüde dikkat etmeliler.

Veb sitesi: goldmedikal.com/engelli-araci-sarj-istasyonu.html

İRTİBAT: 0546 531 46 47

Yorum yapın